MesNet GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ
Loading...

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

BİLGİ GÜVENLİĞİ VE YETKİ TEMELLİ SİSTEM

Gecis Kontrol Sistemleri

Değer verdiğiniz herşeyi koruyalım.

 

Geçiş Kontrol Sistemleri, kişilerin bir alana girişlerini sağlamak ya da sınırlandırmak amacıyla, geçiş aracı ve kontrol noktalarının oluşturulduğu sistemlerdir.Sistemlerde kontrol noktaları; kapı, turnike, asansör, bariyer vs. olabilir.

 

Güvenliğiniz birinci önceliğimiz.

 

Geçiş aracı olarak; şifre, kart, parmak izi vs. seçilebilir.

 

Geçiş Kontrol Sistemleri; personelin yetkilendirilmesi, iş giriş-çıkış ve mola zamanlarının belirlenmesi, hakedişleri ve mesai ücretlerinin hesaplanabilmesi için gerekli veritabanı bilgilerini sağlayarak, bu işlemlerin yapılmasını kolaylaştırır.

 

Geçiş Kontrol Sistemleri; firma ziyaretçilerinin takip edilmesine, hangi ziyaretçinin hangi alanlara girip hangilerine giremeyeceği, ziyaretinde kimlerin refakat edeceği, ne kadar süre içeride bulunabileceği gibi kuralların oluşturulmasına olanak sağlar.

 

Ayrıca Geçiş Kontrol Sistemlerinin kullanımı, başta sistem odası olmak üzere tüm alanlara giriş-çıkışların yetkiler ile yapılmasını sağlayarak, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi alımında gerekli hale gelmiştir.

 

Geçiş Kontrol Sistemleri; şirket binalarında, otoparklarda, konutlarda (bahçe kapısı, apartman kapısı, vb.), bankalarda (kasa vb.), hastanelerde (yoğun bakım, ameliyathane vb.), kısaca yetkisiz ve istenmeyen kişilerin girişlerinin kısıtlanması gereken her türlü alanlarda kullanılabilir.

 


Diğer Hizmetlerimiz